Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تاریخچه ماشین های فرز

ماشین های فرز در دهه های اخیر تاثیرات زیادی بر روی تولیدات بشری داشته‌اند. بدون ماشین های فرز بسیاری از نورآوری ها و اختراعات امروزی وجود نداشتند. به طور عمومی ماشین های فرز بوسیله چرخش ابزار و حرکت ابزار در طول قطعه از روی قطعه باربردای را انجام می دهند.

در ادامه تاریخچه ماشین های فرز به طور مختصر توضیح داده خواهد شد.

ماشین های فرز به منظور افزایش سرعت در فرایندهای براده برداری بوسیله دست بوجود آمدند. این ماشین های اولیه در اوایل ۱۸۰۰ میلادی ساخته شده اند اما تاریخچه دقیقی از آن ها در دسترس نیست. در فاصله زمانی بین ۱۸۴۰ تا ۱۸۶۰ میلادی چند نمونه مختلف برای خطوط تولید ساخته شد اما همچنان با مدل های امروزی فرز که ما می شناسیم و دارای سه محور حرکتی هستند کاملا متفاوت بودند و عملکرد آن ها بیشتر شبیه ماشین دریل بود.

در سال ۱۸۶۱ میلادی Brown & Sharpe یک ماشین فرز با خاصیت ماشینکاری در سه محور ساختند که میتوانست قطعات پیچیده را ماشینکاری و تولید کند. پس از این اختراع سرعت پیشرفت ماشین های فرز افزایش یافت و تجهیزات و ابزارهای مناسب این ماشین ها برای ساخت قطعات با دقت زیاد تولید گردید.

در سال ۱۹۳۶ میلادی Rudolph Bannow یک دستگاه فرز به نام Bridgeport اختراع کرد که نسبت به نمونه های قبلی ساده تر، کاربردی تر و ارزان تر بود. این ماشین هم اکنون نیز تولید و به بازار عرضه می شود. نمونه این دستگاه را در تصویر روبرو مشاهده می کنید.

در سال ۱۹۵۰ میلادی تکنولوژی NC یا همان کنترل عددی از به کنترل ماشین های فرز راه یافت و باعث تولید قطعات بسیار دقیق با استفاده از دستگاه های فرز گردید. در بین دهه ۶۰ تا ۷۰ میلادی کم کم استفاده از تکنولوژی CNC در ماشبن های فرز رواج پیدا نمود.

منابع:

  1. plethora.com
  2. wikipedia.org
تاریخچه ماشین های فرز

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.